از تصمیم برای عدم رویارویی با شمشیربازان رژیم صهیونیستی و از دست دادن المپیک افتخار می‌کنم

به گزارش مجله خبری نگار/ایران: ملی پوش شمشیربازی با عدم رویارویی در چند مسابقه مقابل شمشیربازان رژیم صهیونیستی یکی از پرچمداران این راه است. محمد رهبری در جریان مسابقات ایتالیا با ایستادن پای آرمان‌های نظام حضور در المپیک ۲۰۱۶ برزیل را از دست داد تا ۴ سال دیگر انتظار حضور در المپیک بزرگ‌ترین رویداد ورزشی دنیا را بکشد. او تأکید می‌کند نه تنها از این تصمیم خود پشیمان نیست بلکه به آن افتخار می‌کند.

این شمشیرباز ملی پوش درباره اتحاد ورزشکاران جهان اسلام مقابل رژیم صهیونیستی صحبت کرد: «واقعاً وظیفه شرعی ماست که برای حمایت از همنوعان و مردم مظلوم فلسطین از رویارویی با ورزشکاران رژیم اشغالگر قدس ممانعت کنیم. انصراف از مسابقه دادن مقابل ورزشکاران رژیم غاصب اسرائیل کوچک‌ترین کاری است که می‌توانیم انجام دهیم تا این رژیم جعلی را به رسمیت نشناسیم. من ۴ مرتبه به شمشیربازان اسرائیلی برخورد کرده و از رویارویی با آن‌ها ممانعت کردم که بابت هیچ کدامشان پشیمان نیستم و همیشه به این تصمیم افتخار می‌کنم.»

او درباره زاویه دید ورزشکارانی که از رویارویی مقابل ورزشکاران اسرائیلی ممانعت می‌کنند، می‌گوید: «دلیل این تصمیم این است که ما این کشور را جعلی می‌دانیم و اصلاً به رسمیت نمی‌شناسیم. ما از طرف تیم ملی کشورمان در این مسابقات حضور پیدا می‌کنیم و موظف هستیم تا پایبند اصول نظام کشورمان باشیم و طبق این چهارچوب مقابل ورزشکاران رژیم صهیونیستی رودررو نشویم. متأسفانه کرسی‌های بین‌المللی اخیر اقداماتی علیه این اتحاد ورزشکاران جهان اسلام انجام داده و قصد دارند با آزار و اذیت ما را از این تصمیم منصرف و به زنجیره اتحادمان خدشه وارد کنند.» ملی پوش شمشیربازی که بخاطر عدم رویارویی مقابل شمشیرباز اسرائیلی حضور در المپیک ریو را از دست داد، به تصمیم خود افتخار می‌کند: «من ۴ سال برای حضور در المپیک ریو زحمت کشیدم، اما قرعه‌ام به ورزشکار اسرائیل خورد و با عدم مسابقه مقابل شمشیرباز اسرائیلی رسماً المپیک ریو را از دست دادم، اما از این تصمیم پشیمان نیستم و اگر باز هم به عقب برگردم همین کار را می‌کنم. ممانعت از حضور مقابل ورزشکار رژیم غاصب اسرائیل به حضور در المپیک می‌ارزید.»

دیدگاهتان را بنویسید