انتقاد شدید یک سایت اصولگرا علیه نمایندگان انقلابی مجلس/ کاش به جای گِل مالی در امامزاده داوود، در آغوش «موگرینی» بودید!

انتقاد شدید یک سایت اصولگرا علیه نمایندگان انقلابی مجلس/ کاش به جای گِل مالی در امامزاده داوود، در آغوش «موگرینی» بودید!

رورنو:نماینده مردم تهران همچنین ادعا کرده بود: در حین عبور ما از جاهای مختلف افرادی عکس گرفتند و منتشر کردند ولی ما وظیفه نمایندگی‌مان را انجام دادیم. آنقدر این اتفاق سریع بود که فرصت چکمه پوشیدن یا کارهای دیگر نبود. بیل‌ها داشتند کار می‌کردند و وسط کار رفتیم بالا و گرنه برنامه‌ای برای استفاده از این بیل‌ها برای جا به جایی ما نبود. از نظر من این موارد، موارد جزئی هستند.

 یک سایت اصولگرا ضمن انتقاد از نمایندگان انقلابی مجلس با سیل زده های امام زاده داوود نوشت:

کس یادگاری چند نماینده مجلس در سیل امامزاده داوود، در حالی که پاچه هایشان در گِل فرورفته بود، به قدری مشمئزکننده بود که به نظر می‌رسید کمتر اصولگرایی پیدا شود که بخواهد از آن دفاع کرده و یا آن را توجیه کند. اما چند روز پس از واکنش‌های انتقادی به این موضوع، در کمال ناباوری این اتفاق رخ داد و نظام الدین موسوی یکی از همان نمایندگان به دفاع از اقدام خود و همکارانش پرداخت.

بی تردید عکس یادگاری نمایندگان عمدتاً اصلاح طلب مجلس دهم با فدریکا موگرینی، مسئول سابق سیاست خارجی اتحادیه اروپا، با ذوق و شوقی که از خود نشان داده بودند، لکه تاریک آن مجلس و یک آبروریزی بین المللی بود و تردیدی در این خصوص وجود ندارد.

در این میان، حتی اگر نظام الدین موسوی هم یادآوری نمی‌کرد، احتمالا پس از عکس یادگاری نمایندگان مجلس در گل و لای سیل، بسیاری به یاد عکس یادگاری نمایندگان مجلس دهم با موگرینی هم می‌افتادند. اما موضوع آنجاست که موسوی خواسته تا با یادآوری آن افتضاح، شوآف خود و همکارانش را بپوشانند. او نوشته است: «گیرم که دروغتان راست باشد. ولی باز هم شوآف در گل و لای سیل، به سلفی با موگرینی شرف دارد.»

درباره این اظهارات باید گفت که اولا یک کار غلط از سوی رقیب سیاسی، نمی‌تواند توجیهی برای انجام یک کار غلط دیگر از سوی رقبا باشد. مگر گناه افراد مجوز انجام گناه‌های – گیرم کوچک‌تر – از سوی ماست؟

در ثانی، ماجرا فقط انتشار چند عکس ساده نیست. واقعیت این است که رفتار نمایندگان نشان می‌دهد آن‌ها به عمد و با قصد نمایش و شوآف، عکس یادگاری انداخته‌اند. یعنی همگی با هم در یک جا جمع شده‌اند و با پاچه‌های گِلی وسط روستا، درست مانند یک آتلیه عکاسی، عکس گرفته‌اند. معنای این کار چیست؟ آیا نمایندگان در آن لحظات مشغول نظارت بر نحوه امدادرسانی به سیل زدگان بودند؟ بگذریم از اینکه هنوز اقدام عملی خاصی از سوی مجلس برای مقابله با سیل و حتی مواخذه مسئولان کم کار در سیل اخیر دیده نشده است.

به نمایندگانی که هنوز هم متوجه اشتباه ود در شوآف اخیر نشده‌اند باید گفت کاش به جای امامزاده داوود، پیشِ موگرینی بودید؛ چراکه در آنجا دست کم شوآفی در کار نبود. عکس یادگاری با موگرینی، یک آبروریزی علنی بود و احتمالا نمایندگان هرگز نمی‌خواستند که این تصاویر پخش شود و مایه شرمساری آن‌ها شود. اما نمایندان مجلس یازدهم اتفاقاً به قصد شوآف عکس یادگاری انداختند و با افتخار آن را پخش کردند. حالا هم به جای یک عذرخواهی ساده و پیگیری واقعی مشکلات سیل زده‌ها و تلاش برای جلوگیری از اتفاقات مشابه، دست به توجیه اقدام خود زده اند و به هیچ وجه هم قصد کوتاه آمدن ندارند.

به گزارش مدارا عصر امروز اقبال شاکری یکی از نمایندگان حاضر در این عکس یادگاری در امامزاده داوود اظهار کرده بود: بهتر بود زیر گل‌ها دفن شویم اگر با نیت عکس گرفتن به آنجا رفتیم.

نماینده مردم تهران همچنین اضافه کرده بود: در حین عبور ما از جاهای مختلف افرادی عکس گرفتند و منتشر کردند ولی ما وظیفه نمایندگی‌مان را انجام دادیم. آنقدر این اتفاق سریع بود که فرصت چکمه پوشیدن یا کارهای دیگر نبود. بیل‌ها داشتند کار می‌کردند و وسط کار رفتیم بالا و گرنه برنامه‌ای برای استفاده از این بیل‌ها برای جا به جایی ما نبود. از نظر من این موارد، موارد جزئی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید