باید امنیت و معیشت پرسنل قضایی تامین شود

به گزارش مجله خبری نگار،سید سلمان ذاکر در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) در تذکری با اشاره به اصل ۱۵۶ قانون اساسی و وظیفه قوه قضائیه در تحقق عدالت گفت: وقتی قوه قضائیه امنیت و محیط کار متناسب با قضاوت را مطالبه می‌کند باید تامین امنیت و معیشت همکاران قضایی و پرسنل را هم فراهم کند. پرسنل قوه قضائیه خود به دنبال احقاق حقوق مردم هستند.

وی ادامه داد: باید قوه قضاییه به جهت مالی مستقل باشد، نباید عزت قوه قضائیه را سازمان برنامه و بودجه تضعیف کند و از قداست و تواضع قوه قضائیه سوء استفاده شود.

ذاکر یادآور شد: مجلس با پیشنهاد رئیس قوه قضائیه تصویب کرد که بودجه این قوه توسط سازمان برنامه تأمین شود، اما باید به داد قوه قضائیه برسید که پرسنل این قوه در معرض تطمیع، ناامنی، تهدید و تنگنا قرار دارند. قوه قضائیه را به هیچ عنوان نمی‌توان با دیگر دستگاه‌ها مقایسه کرد. استاندارد جهانی برای یک دادیار، بازپرس و رئیس شعبه به هیچ عنوان قابل قیاس با کشور ما نیست. در ایران ۸ تا ۱۵ پرونده تحویل مسوولان قضایی می‌شود و آن‌ها را درگیر می‌کند. افراد قضایی و خانواده‌های آن‌ها امروز به جهت روحی و روانی حال مناسبی ندارند و باید توجه بیشتری به آن‌ها شود.

دیدگاهتان را بنویسید