تقدیر از ایده‌های برگزیده و شایسته در نخستین رویداد نوآوری‌های اقتصادی هیات

به گزارش مجله خبری نگار، حمید بهرامی مدیر عامل بنیاد دعبل خزاعی اظهار کرد: هیئت‌ها و تشکل‌های دینی از بزرگترین، قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین پایگاه‌های مردمی و نهاد‌های فعال اجتماعی هستند که ورای برنامه‌های جلسات هیئت با فعالیت در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و … نقش آفرینی به سزایی در عرصه خدمت به جامعه ایفا کرده‌اند.

وی گفت: از جمله‌ی این فعالیت‌ها راه اندازی کسب و کار‌های خُرد، فعالیت‌های اقتصادی نوآورانه و یا فعالیت‌های اقتصادی در خدمت هیئات بوده است؛ که تاکنون مجموعه‌های بسیاری با تکیه بر ظرفیت‌های بی نظیر هیئت توانسته اند بازیگرانی سازنده در پیشرفت اقتصاد کشور باشند. نخستین رویداد نوآوری‌های اقتصاد هیئت به همت بنیاد دعبل خزاعی و با رویکرد جهاد توانمند سازی هیئات و تشکل‌های دینی فعال در این عرصه برگزار شده است.

بهرامی مدیر عامل بنیاد دعبل خزاعی افزود: در فراخوان اولیه این رویداد که در بهمن ماه ۱۴۰۰ اطلاع رسانی گردید بیش از ۵۰ طرح در سه محور:
۱-کسب و کار‌های ارائه خدمات به هیئات و تشکل‌های دینی
۲-کسب و کار‌های برآمده از هیئات و تشکل‌های دینی
۳-ایده‌های نوآورانه برای کسب و کار‌های هیئت محور،
مشارکت کردند.

وی اضافه کرد: در انتهای این مراسم تقدیر هم زمان در سه استان برگزار شد و به تصمیم هیئت داوران، طرح دانش بنیان دریافتی از بنیـاد فـرهنگی اجتماعی بینش مطهر از استان اصفهان که با موضوع دستیابی به دانش فنی و تکنولوژی بومی و سپس تولید انبوه تجهیزات پزشکی در داخل کشور به عرصه اجرا درآمده به عنوان ایده برگزیده انتخاب شد.

وی گفت: از این ایده برتر طی مراسمی با حضور حجت الاسلام باباخانی ریاست سازمان هیئت و تشکل‌های دینی و حجت الاسلام فوقی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان از آقای محمد وحید صافی اصفهانی مدیریت این مجموعه با اهداء لوح و جایزه ویژه، تقدیر به عمل آمد.

بهرامی ادامه داد: همچنین طرح‌ها دریافتی از آقایان مهدی غفوری فرد با موضوع نرم افزار شبکه سازی، مدیریت و برگزاری روضه‌های خانگی و فرید حسن پور با موضوع تولید محصولات فرهنگی و نوشت افزار ایرانی اسلامی به عنوان ایده‌های شایسته تقدیر برگزیده شدند و در مراسم‌هایی جداگانه با حضور مسئولین اداره کل تبلیغات اسلامی استان‌های آذربایجان شرقی و خراسان رضوی از ایشان تقدیر شد.

مدیر عامل بنیاد دعبل خزاعی افزود: برنامه ریزی‌های لازم برای برگزاری دومین رویداد نوآوری‌های اقتصاد هیئت توسط معاونت توانمندسازی بنیاد در حال انجام است که در آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید