مدیریت این همه مهاجم هنر می‌خواهد/ مدیران استقلال نگذارند آب توی دل ساپینتو تکان بخورد

به گزارش مجله خبری نگار/ایران ورزشی: به اعتقاد مهدی پاشازاده، پیشکسوت باشگاه استقلال، حمایت صد‌درصدی از ساپینتو نقشی انکار‌ناپذیر در موفقیت استقلال در فصل آتی خواهد داشت. پاشازاده براین باور است که مدیران باشگاه استقلال باید به مانند فصل قبل ساپینتو را حمایت کنند تا خللی در حرکت استقلال ایجاد نشود. پاشازاده برخی مسائل فنی را هم پیش کشیده است.

به زودی لیگ شروع می‌شود و استقلال باید مقابل سپاهان بازی کند.

بازی سخت و دشواری است. بازی اول با تیم سختی همچون سپاهان مثل شمشیر دو لبه است. هم می‌تواند حساب کار را دست رقبا بدهد و هم ممکن است خودمان را با دردسر مواجه کند. اگر ببریم همه می‌فهمند که استقلال برای لیگ جدید هم برنامه دارد و اگر در این بازی نتیجه نگیریم، کمی در ابتدای راه برای‌مان دردسرساز می‌شود. با این حال نباید این بازی را مظنه موفقیت در طول یک فصل دانست. هرچند که به یاد دارم فصل قبل ما با برد شروع کردیم و همین روند تا آخر فصل ادامه داشت. به هرحال بازی اول حساسیت‌های خودش را دارد.

از این استقلال می‌شود انتظار قهرمانی داشت؟

چرا نمی‌شود؟ شما اگر لباس استقلال را تن چوب خشک هم بکنی روحیه می‌گیرد. به دست آوردن این پیراهن آرزوی خیلی‌ها است. بازیکنانی که الان در استقلال هستند به نظر من باید قدر این موقعیت را بدانند. بازی در استقلال برای هرکسی پیش نمی‌آید. شما دیدید فصل قبل بازیکنی مثل حسین‌زاده نهایت بهره را از بازی در استقلال برد. او قدر این پیراهن را دانست و با بازی‌های درخشانش لژیونر شد. درست است که رفتن حسین‌زاده برای استقلالی‌ها خبر خوبی نیست، اما او از موقعیتی که نصیبش شد نهایت بهره را برد. همه بازیکنان استقلال باید این گونه پرعطش و با انگیزه باشند.

چه فاکتوری بیش از همه در قهرمانی استقلال نقش آفرین است؟

خیلی مسائل. اما چیزی که الان به نظرم می‌رسد این است که مدیران استقلال باید فضای آرامی برای ساپینتو ایجاد کنند. فصل پیش حمایت خوبی از کادر فنی شد و نتیجه را شما دیدید. الان هم باید همان اتفاقات رخ دهد. نباید بگذاریم آب توی دل ساپینتو تکان بخورد. مربیان خارجی حساس‌تر از ما هستند. ما ایرانی‌ها با شرایط فوتبال خودمان آشنا هستیم وخیلی مسائل را می‌پذیریم، اما خارجی‌ها نه. البته پرتغالی‌ها حال و هوای نزدیک‌تری به ما دارند، اما به طور کلی مدیران استقلال وظیفه سنگینی به دوش دارند و باید همه امکانات را فراهم کنند تا این مربی بازهم قهرمانی را برای استقلال به همراه بیاورد.

درحالی که استقلال در برخی خطوط به نظر می‌رسد با کمبود بازیکن مواجه است، اما در خط حمله دست‌کم ۶ بازیکن مدعی برای حضور در ترکیب اصلی دارد. این شرایط را چه طور ارزیابی می‌کنید؟

اینکه ساپینتو می‌خواهد با چه سیستمی بازی کند را من نمی‌دانم. در بازی‌های نخست لیگ مشخص می‌شود او چه فکری دارد. شاید می‌خواهد با سه مهاجم بازی کند که در این صورت بازیکنانی که در پست وینگر بازی می‌کنند باید دور از ترکیب باشند. شاید هم برنامه‌های دیگری در ذهن سرمربی است. مدیریت این همه مهاجم کار دشواری است و هنر می‌خواهد. یامگا، بابایی، رمضانی، مطهری، شهباززاده و رضایی همگی در خط حمله بازی می‌کنند. به هرحال بازی گرفتن از این بازیکنان سخت است.

بهتر نیست یکی از این بازیکنان برود یا اینکه باشگاه آن‌ها را کنار بگذارد؟

باشگاه با علم به اینکه تعداد مهاجمان زیاد است، بازیکن خریده است. مگر اینکه یکی از این بازیکنان خود‌خواسته از تیم جدا شود. به هرحال باید دید سیاست سرمربی چیست. شاید ساپینتو به این همه مهاجم علاقه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید