نکات کاربردی درباره اسباب کشی جهیزیه عروس

اسباب کشی و جابجایی جهیزیه عروس به‌سادگی جابه‌جایی‌های دیگر نیست و به‌مراتب پرهزینه‌تر و وقت‌گیرتر است، به‌خصوص اگر راه دور ازدواج کرده باشید و قرار باشد کل جهیزیه را به شهر دیگری منتقل کنید.

اگرچه تیم‌های خدمات اسباب کشی اینترنتی از دردسرهای این مرحله کم می‌کنند، نکاتی درباره حمل و نقل جهیزیه هست که بهتر است بدانید.

۱. برنامه‌ریزی مالی و بودجه‌بندی 

در جریان اسباب کشی و جابجایی های جهیزیه عروس باید با مشکلات زیادی دست ‌و ‌پنجه نرم کنید. با تنظیم برنامه‌ای دقیق شامل بودجه‌بندی اسباب‌کشی، حداقل درگیر آشفتگی‌های مربوط به هزینه‌های جابه‌جایی نمی‌شوید.

به‌ محض آنکه آدرس و تاریخ جابه‌جایی را فهمیدید، کل هزینه‌های جابه‌جایی تا مقصد را سرانگشتی برآورد کنید. این هزینه‌ها هیچ‌ وقت دقیق نیست، اما می‌شود تخمین خوبی از کل هزینه‌ زد.

با درنظرگرفتن هزینه کارتن‌ها و لوازم جانبی اسباب‌کشی، بودجه‌ای واقع‌بینانه تعیین کنید. هزینه‌های مربوط به نظافت خانه جدید و خانه قبلی (قبل از تحویل به صاحب‌خانه) را هم فراموش نکنید.

۲. روشن‌کردن تکلیف اثاثیه قدیمی 

نکات کاربردی درباره اسباب کشی جهیزیه عروس

بخش زیادی از اثاثیه‌ای که در جریان اسباب کشی و جابجایی جهیزیه عروس حمل می‌شوند وسایل نو هستند، اما ممکن است دو طرف بخواهند وسایل قدیمی دوره مجردی را هم همراه خود بیاورند، به‌خصوص اگر قبل از ازدواج تنها زندگی می‌کرده‌اند.

اگر پیش از این زندگی مستقلی داشتید، در جریان اثاث کشی منزل باید تکلیف وسایل قدیمی را روشن کنید. مثلا تصمیم بگیرید اجاق گاز قدیمی را اهدا کنید و اجاق نو بخرید. این کار را برای همه اقلام موجود و حتی لوازم کوچک‌تر انجام دهید.

پس از آنکه تکلیف لوازم خانه را روشن کردید، جعبه‌های خوب و محکم در اندازه‌های مختلف تهیه کنید و لوازم خانه را در آنها بچینید. می‌توانید لوازم مشابه را در یک کارتن بگذارید و بعد برچسبی شامل محتویات جعبه و نام اتاق روی آن بزنید.

وسایل را لای حوله، پارچه یا نایلون حباب‌دار بپیچید تا از آسیب‌دیدگی یا شکستگی آنها در طول جابه‌جایی جلوگیری شود. هدایای عروسی را از جعبه‌های خود خارج نکنید. بسته‌بندی‌های فروشگاهی به‌خوبی از این لوازم محافظت می‌کنند.

لوازمی را که تصمیم‌گیری درباره آنها سخت است به پدر و مادر یا یکی از دوستان خود بسپارید تا مدتی از آنها نگهداری کنند. اگر توانستید شش ماه یا حتی بیشتر بدون این وسایل زندگی کنید، بپذیرید که ضروری نیستند. این‌طوری راحت‌تر می‌توانید درباره برخی لوازم خانه تصمیم بگیرید.

۳. انتخاب تیم خدمات اسباب‌کشی حرفه‌ای 

موقع انتخاب تیم خدمات اسباب کشی منزل به این نکات توجه کنید:

تجربه: اکثر کارکنان خدمات اسباب‌کشی آموزش دیده‌اند تا تمام وسایل خانه از بزرگ و سنگین گرفته تا کوچک و سبک را به نحو احسن جابه‌جا کنند. البته تجربه را نمی‌توان یک‌شبه به‌دست آورد و بعد از سال‌ها کارکردن به دست می‌آید. پس حتما برای اسباب کشی جهیزیه تیمی کاملا مجرب انتخاب کنید.

سرعت: یکی از معیارهای انتخاب تیم اسباب‌کشی حرفه‌ای سرعت‌عمل کارکنان است، البته فقط آن‌قدری سریع که به کیفیت کارشان لطمه وارد نشود.

امنیت: این اولین اسباب‌کشی شماست و بخش زیادی از وسایلی که حمل می‌کنید نو هستند. بنابراین امنیت کارتن‌ها و تحویل سالم آنها فوق‌العاده اهمیت دارد. دنبال شرکت‌هایی باشید که با ارائه خدمات بیمه، مسئولیت هرگونه آسیب‌دیدگی و گم‌شدن اثاثیه را می‌پذیرند.

۴. تنظیم برنامه دقیق برای روز جابه‌جایی

قبل از نهایی‌کردن برنامه جابه‌جایی و شروع بسته بندی لوازم جهیزیه، با تیم‌های خدمات حمل‌ونقل حرفه‌ای صحبت و گزینه‌ها را دقیق بررسی کنید.

برخی از خدماتی که ممکن است ارائه دهند عبارت‌اند از: 

برنامه اهدای لوازم قدیمی به نیازمندان: در جریان اسباب کشی و جابجایی جهیزیه عروس به وسایلی قدیمی برمی‌خورید که سالم‌اند، اما جایی برای آنها در خانه جدید ندارید یا ممکن است مبلمان و وسایل تزئینی با سبک خانه جدید متناسب نباشند.

در این حالت، چاره‌ای نیست جز اهدای این لوازم به نیازمندان. برخی از تیم‌های خدمات اثاث کشی آنلاین با پشتیبانی از برنامه‌های اهدای لوازم قدیمی به نیازمندان دردسر این کار را از دوش شما برمی‌دارند.

⦁ امکان نگهداری لوازم در انبار شرکت: گاهی نیاز دارید بخشی از اثاثیه را مدتی در انبار یا جای دیگری نگهداری کنید تا بعدا سر فرصت درباره آنها تصمیم بگیرید.

با کمی تحقیق تیم‌هایی را پیدا کنید که با انبارهای بزرگ قرارداد بسته‌اند یا خودشان انبار دارند و این لوازم را برای شما نگهداری می‌کنند.

خدمات بسته‌بندی اثاثیه: تیم‌های باتجربه ترفندهای خوبی برای بسته‌بندی وسایل نو بلدند تا احتمال آسیب‌دیدن اثاثیه به حداقل برسد. بنابراین بهتر است به‌جای اینکه خودتان این مسئولیت را بر عهده بگیرید، صفر تا صد آن را به تیم جابه‌جایی بسپارید.

حتی اگر به این خدمات اضافه احتیاج ندارید، با هماهنگی تیم جابه‌جایی یک جدول زمانی تهیه کنید تا بدانید کامیون اسباب‌کشی چه ساعتی می‌رسد، چه ساعتی اسباب‌کشی را شروع و تمام می‌کند و چه زمانی اثاثیه را در منزل جدید تحویل می‌دهد. با داشتن این برنامه راحت‌تر می‌توانید برای کارهای دیگر برنامه‌ریزی کنید.

۵. بسته‌بندی جهیزیه

چنانچه تصمیم می‌گیرید بسته‌بندی وسایل را خودتان انجام دهید، کمی درباره فوت‌و‌فن‌های بسته‌بندی اثاثیه بخوانید و ترفندهای مهم را یاد بگیرید. تیم خدمات اسباب‌کشی انتظار دارد بسته‌ها را منظم و سازمان‌دهی‌شده از شما تحویل بگیرد. می‌توانید از همسرتان یا اعضای خانواده کمک بخواهید و با کمک هم از این مرحله پراسترس خاطره‌ای خوش بسازید.

روز جابه‌جایی و حمل‌و‌نقل جهیزیه عروس

 

نکات کاربردی درباره اسباب کشی جهیزیه عروس

تا اینجا برنامه‌ریزی اسباب کشی و جابجایی جهیزیه عروس انجام شده و هماهنگی‌های لازم را با تیم خدمات حمل‌و‌نقل انجام داده‌اید. روز حرکت فرصتی برای تغییر برنامه نیست و باید سعی کنید همه‌چیز تا حد امکان آرام و طبق برنامه پیش برود.

باید بپذیرید این جابه‌جایی نقطه عطفی در زندگی شماست. شما رسما زندگی مشترک خود را شروع می‌کنید و دوست دارید تا آخر عمر این روز را به بهترین شکل ممکن به یاد بیاورید.

بنابراین قبل از آنکه اولین کارتن را بردارید و از پله‌ها پایین ببرید، سعی کنید با هدیه‌های کوچک، خوردن صبحانه در آرامش یا مکالمه‌ای کوتاه درباره برنامه‌های آینده حال خود را کمی بهتر کنید. سپس بر نحوه بارگیری اثاثیه به‌دقت نظارت کنید.

مطمئن شوید لوازم سنگین مثل کمد و کاناپه روی کارتن‌های شکستنی مثل قاب عکس یا ظرف‌و‌ظروف قرار نگیرند و ابتدا جعبه‌های سنگین بارگیری شوند.

استقرار بعد از اسباب کشی و جابجایی جهیزیه عروس

بعد از آنکه تیم جابه‌جایی آخرین بسته را روی زمین گذاشت و خانه جدیدتان را ترک کرد، شمایید و ده‌ها کارتن ریزودرشت که باید باز کنید و در خانه بچینید.

یک اتاق را به‌عنوان پناهگاه در نظر بگیرید و کارتن‌ها را آنجا بگذارید. سپس نقاشی و چیدمان سایر اتاق‌های خانه را شروع کنید. می‌توانید از دوستان و همکاران خود مشورت بگیرید تا ایده‌های خوبی برای چیدمان خانه جدید به شما بدهند.

کلام آخر

تازه‌عروس‌ها باید مسائل زیادی را مدیریت کنند. در اسباب کشی خانه جدیدی پیش رویتان است که زندگی مشترکتان در آن آغاز می‌شود. عجیب نیست که بخواهید همه‌چیز بی‌نقص باشد.

یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید در نظر بگیرید، بسته بندی لوازم جهیزیه است. امیدواریم ترفندهای این مقاله جابه‌جایی به خانه جدید را تا حدی برایتان راحت‌تر کنند.

فراموش نکنید تیم‌های خدمات جابه‌جایی بخش زیادی از مسئولیت‌های اسباب‌کشی را بر عهده می‌گیرند و همیشه می‌توانید روی دقت و نظم کاری تیمی خوب حساب کنید.

شما چه خاطره‌ای از اسباب کشی و جابجایی جهیزیه عروسی دارید؟ چه ترفندهایی بلدید که به‌نظرتان برای همه تازه‌عروس‌ها مفید است؟ خواهشمندیم تجربیات‌تان را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید