هشدار به ملی پوشان ؛ تفرقه در تیم ملی خط قرمز ماست

هشدار به ملی پوشان ؛  تفرقه در تیم ملی خط قرمز ماست

حسن کامرانی فر در گفت‌وگو با سایت رسمی فدراسیون فوتبال پیرامون موضوعاتی که در خصوص مداخله در موضوعات داخلی فدراسیون خصوصا مسئله انتخابات مطرح می‌شود گفت: اولا ذکر این نکته لازم و ضروری است که فدراسیون فوتبال منطبق با قواعد بین المللی و اساسنامه خودش به صورت کاملا مستقل اداره می‌شود و در هیچ حوزه ای توصیه پذیر نبوده و در امور فدراسیون هیچ دخالتی صورت نمی‌گیرد. یک نمونه این موضوع شایعاتی بود که در مورد مداخله در تغییر کادر فنی تیم ملی مطرح می‌شد اما در نهایت دیدیم تنها فدراسیون در این خصوص به صورت مستقل تصمیم گیری کرد. در مورد انتخابات هم هرچند تمایلی به صحبت ندارم اما به این نکته اشاره می‌کنم که فدراسیون بر مبنای اساسنامه خودش و به صورت مستقل اقدام می‌کند و هیچ مداخله ای در این مسایل وجود ندارد.

دبیرکل فدراسیون گفت: جا دارد از نقش حمایتی مجلس در تصویب و تخصیص کمک های دولتی خصوصا به منظور حمایت از تیم ملی و پیگیری پاداش ملی پوشان قدردانی کنیم. زمانی که مجلس در تخصیص کمک های دولتی به فدراسیون ها کمک می‌کند ما نیز پاسخگویی در زمینه نحوه هزینه کردن اعتبارات دولتی به مجلس را وظیفه خود می‌دانیم که این نه مداخله بلکه وظیفه نظارتی نمایندگان مردم است.

کامرانی فر در پایان گفت: خواسته صریح فدراسیون فوتبال از اعضای تیم ملی رعایت اخلاق حرفه ای و عدم ورود به بخش های دیگر و موضع گیری در خصوص مسائلی است که در حوزه مسئولیت بازیکن قرار نمی‌گیرد. تفرقه و دو دستگی در تیم ملی خط قرمز ماست و آن را تحمل نخواهیم کرد.بازیکنان تیم ملی ممکن است نگرانی هایی داشته باشند که بخشی از آنها به حق باشد اما این موضوعات باید در جای خودش و بین اعضای خانواده مطرح شود اما بعضی اقدامات و رفتارها قابل قبول نیست. خواسته صریح هیات رییسه فدراسیون برقراری انضباط و آرامش کامل در تیم ملی و ایستادن در برابر هرگونه خط تفرقه ، دودستگی و حاشیه سازی است. فدراسیون از تیم ملی با تمام قوا مراقبت می‌کند و البته نسبت به شناسایی عوامل تفرقه افکن بیرونی که از آنها شناخت کامل داریم و سعی می‌کنند با این اقدامات به تیم ملی نزدیک شوند اقدام خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید