چرا در زندگی مشترک با هم ولی بی هم می‌مانیم؟

اگر بتوانید تحمل خود را در مسائل مختلف کمی افزایش دهید بدون اینکه حقوق اولیه انسانی خود را رها کنید، نه تنها ازدواج شادتری خواهید داشت بلکه صاحب زندگی شادتری نیز خواهید شد.

وقت صبح – هر زمان که به شادی یا ناخوشی ازدواجتان فکر می کنید، چند سوال از خود بپرسید و این سوالات را بی پاسخ نگذارید. آیا فکر می کنید ازدواج موفق وجود دارد؟

چه اتفاقاتی در بطن ازدواج‌هایی می‌افتد که به نظر شما ازدواج هایی موفق به شمار می‌روند و هیچ‌کس از آن خبر ندارد؟ بنابراین روابطی که شما به عنوان سمبل در ذهن خود دارید چگونه می توانند ازدواجی شاد داشته باشند؟

دیدن یا ندیدن و فراموش کردن

به گزارش گروه ترجمه وقت صبح، سیگارش را روی بشقاب را خاموش میکند، بستن درب کاسه توالت را فراموش می‌کند، و یا آب بینی اش را با صدا می‌چیند!

این‌ها مثال های جزئی هستند و این رفتارهایی که احتمالاً از آنها عصبانی هستید بعد از ازدواج بظاهر نشدند، در ابتدای رابطه شما وجود داشته اند، اما بعداً شروع به دیدن آنها کردید.

اگر انسان بخواهد همه چیز را می‌بیند اما اگر بخواهد فقط بعضی چیزها را خواهد دید. همانطور که بدی ها و دردهای زیادی را که هر روز در زندگی با آن مواجه می شوید نمی بینید، اخبار روزنامه و تلویزیون را فراموش می کنید، برخی از رفتارهای همسرتان را می بینید و فراموش می کنید!

نشنیدن یا شنیدن و فراموش کردن

هر روز چه چیزی را نادیده می گیرید؟ شنیده‌ها را نیز بشنو و فراموش کن!

وقتی از زنانی در حضور شما تعریف می کند گوش ندهید، همانطور که خاطرات سربازی اش را برای بار هزارم تعریف می کند!

او هم احتمالاً باید برخی از جملات شما را نادیده بگیرد. مثلاً اگر شما بگویید از او خسته شده‌اید. او دو انتخاب دارد: یا می شنود و بحث می کنید، یا نمی شنود و مدیریت می کنید!

فکر و خیال بیش از حد

اگر بیش از حد به آنچه در حال وقوع است فکر کنید، موقعیت هایی را تجربه خواهید کرد که بارها و بارها شما را آزار می دهند و تأثیرات آنها بر شما عمیق تر خواهد شد. آیا واقعاً نیاز دارید که غم ها و دردهای خود را عمیق تر از آنچه که وجود دارند احساس کنید؟

پذیرفتن

اگر بتوانید نبینید، نشوید و خودتان از خودتان محافظت کنید، شریک زندگی خود را همانطور که هست می پذیرید و متوجه خواهید شد که برخی از چیزهایی که فکر می کردید هرگز در زندگی زناشویی شما تغییر نخواهد کرد، راه خودش را پیدا می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید