ورق گالوانیزه آزمایش ما می‌توانیم همه یادگیری از ورق گالوانیزه

یکی از پر فروش ترین انواع شیت های گالوانیزه ورق هایی با اندازه و اصطلاح 6 متری می باشد که مقاومت بالاتری به نس

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

یکی از پر فروش ترین انواع شیت های گالوانیزه ورق هایی با اندازه و اصطلاح 6 متری می باشد که مقاومت بالاتری به نسبت دیگر شیت ها با سایر ابعاد در بازار فروش دارد. این محصول در مقایسه با مزایایی که دارد قیمت مقرون به صرفه ای داشته و از این جهت در بسیاری از کاربردهای مهم از آن استفاده می شود. از مهمترین کاربردهای ورق گالوانیزه رنگی میتوان به ساخت کابینت و یخچال، ساخت کنتینر و ماشین سنگین، سقف و بدنه سولهها و کارگاهها، نمای ساختمانها، پارتیشنبندی ادرات و بدنه رایانه اشاره کرد. ورق گالوانیزه همان ورق روغنی است با پوشش چند میکرونی از فلز روی (Zn). همان گونه که اشاره کردیم، یکی از بهترین محصولات گالوانیزه، در اصفهان تولید می شود؛ زیرا با بهره گیری از آخرین استانداردهای روز و با کیفیت بسیار بالا عرضه می شود. ویژگی های عالی و استحکام ورق گالوانیزه باعث شده است که محصولات ساخته شده از ورق گالوانیزه، در برابر مواد شیمیایی، رطوبت، آب، زنگ زدگی و خوردگی مقاومت بالایی داشته و از دوام طولانی مدتی برخوردار باشند، به همین دلیل علاوه بر اینکه به همین دلایل، محبوب ترند، به صرفه تر نیز می باشند. با این وجود قیمت روز ورق گالوانیزه پایین تر از نوع رنگی در نظر گرفته می شوند؛ زیرا علاوه بر مراحل مربوط به نورد گرم، طی چندین مرحله رنگ آمیزی تولید خواهند شد. ​Th is post was do᠎ne  wi th G᠎SA C​ontent Gener ator Demoversion!

رنگ نیز بر وزن ورق کمی تاثیر می گذارد. با توجه به بالا بودن دمای این استخرها، روی به سطح ورق های فولادی نفوذ می کند. که به وسیله روش حرارتی در دمای بالا به نام نورد گرم تولید شده و تحت عنوان ورق نورد گرم نیز معروف است. با استفاده از این روش میتوان ورق های فولادی را در مقیاس بزرگ رویاندود کرد. بر اساس شیوه صنعتی استفاده شده برای تولید ورق گالوانیزه، دو نوع از این ورق فلزی در بازار موجود است. ورق های فولادی به دو شیوه نورد گرم و نورد سرد تولید میشود. شیوه تولید این نوع از ورقه های فلزی باعث می شود که ظاهر سفید این ورق درخشش خاصی داشته باشد و به همین دلیل خرید ورق سفید بیشتر برای نمای ساختمان درمانگاه ها و بیمارستان ها انجام می شود. مزیت های شیت های گالوانیزه بسیار زیاد بوده و به همین علت تقاضا برای خرید آن زیاد است، اما بهترین شیت گالوانیزه در کارخانه فولاد مبارکه اصفهان تولید می شود که معتبرترین و برترین مجتمع فولاد در کشور و خاورمیانه به شمار می آید. این ورق در دونوع پوشش گل ریز و گل درشت تولید می گردد .

همانطور که در بالا اشاره نیز کردیم، عمر مفید این ورق بین ۲۰ تا ۳۰ سال است؛ ولی اگر خشک و دور از باران باشد (با هر روشی که تولید میشود)، میتواند برای همیشه سالم بماند. همچنین عیب دیگر این پوششها این است که در زمستان اگر هوای گلخانه سردتر بوده و با برخورد هوای مرطوب داخل گلخانه قطرات بخار آب بر روی آنها تشکیل میگردد که با پیوستن به هم بزرگ شده و با چکیدن قطرات بر سطح برگها باعث بالا رفتن رطوبت سطح برگ و ایجاد بیماریهای قارچی میگردند و از طرفی با ریزش قطرات بر کف گلخانهها باعث افزایش رطوبت بستر خاکها و کاهش میزان اکسیژن خاک میشوند؛ که تداوم این امر میتواند منجر به کاهش جذب عناصر غذایی و کاهش رشد عمومی گیاه شود. از جمله شرایط انبارداری مناسب برای نگهداری محصولات گالوانیزه میتوان به تهویهی مناسب و کانالکشی کف انبار اشاره کرد. هر یک از گیاهان برای داشتن رشد مطلوب نیاز به شرایط خاصی از نظر شدت نور، دمای روزانه، دمای شبانه، میزان رطوبت هوا و خاک دارند. ۱. ورق گالوانیزه ای که به واسطه یک روش حرارتی صنعتی در دمای بالا، تولید می شود که به گالوانیزه گرم معروف است. میتوان همان کیفیت ورق یاد شده در روش غوطهوری گرم را با ایجاد ضخامت کمتر از «روی» به دست آورد. This ​da ta w᠎as  done wi th t​he  help of G SA Content Generator Demov᠎er​si​on.

همان طور که می دانید اولین محصولی که از شمش های فولادی تولید می شود، ورق سیاه است که از طریق فرآیند نورد گرم به دست می آید و به علت داشتن گرید های مختلف از جمله ST37 و ST52 کاربردهای زیادی را در مصارف معمولی و صنعتی به خود اختصاص می دهد. همان طور که اشاره کردیم برای جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی فولاد، آن را گالوانیزه می کنند تا علاوه بر افزایش مقاومت، زیبایی ظاهری آن در مقایسه با ورق های سیاه افزایش یابد. این نوع ورق به طور معمول در صنایع خودروسازی، بادی و خورشیدی استفاده میشود. به طور مثال شیت های گالوانیزه 6 متری بسیار کاربرد داشته و هنگامی که میزان تقاضا برای یک محصول افزایش یابد، نرخ آن نیز افزایش می یابد. این ورق گالوانیزه است که قسمت روی آن در دو مرحله به ضخامت ۱۵ - ۲۰ میکرون رنگ و قسمت پشت آن در یک مرحله به ضخامت ۵- ۷ میکرون پوشش پلی استر به صوت کوره ای گرفته که این پوشش ضمن زیبایی، باعث میشود ورق در مقابل زنگ زدگی و پوسیدگی مقاومت بسیار بالایی داشته باشد.

ظاهر براق و زیبا و رنگ آمیزی سادهتر ورقهای گالوانیزه شده به روش سرد آنها را برای استفاده در بدنه خودروها مناسب میکند. از طرفی برای از بین بردن شورههای متراکم و زیاد ایجاد شده روی ورقهای گالوانیزه از محلول دی کرومات سدیم و اسید سولفوریک غلیظ استفاده میشود که اسیدهایی بسیار قوی هستند. نرخ این محصول جدا از عرض آن که ثابت است، بسته به پوشش روی و دیگر عوامل اثرگذار بر نرخ محصولات گالوانیزه داشته و بیشتر به صورت کیلویی محاسبه می شود. ورق سیاه توسط حرارت بالا تولید می شود. تولید لوازم خانگی: سفارش ورق گالوانیزه در صنعت تولید لوازم خانگی بسیار گسترده است. ورق گالوانیزه در صنایع مختلفی از جمله ساختمان سازی، خودروسازی، لوازم خانگی و صنعت کشاورزی کاربرد دارد. تولیدکننده ورق گالوانیزه فولاد شهریار تبریز: در شهر تبریز کارخانههای مختلفی برای تولید محصولات فولادی وجود دارد که با رعایت استانداردهای جهانی این محصولات را تولید و عرضه میکنند. بههمین دلیل، میتوان از این ورق در صنایع گوناگون و کارهای مختلفی استفاده کرد.

ورق گالوانیزه به خاطر بهره مندی از عنصر روی، در برابر رطوبت و باران های شدید، آتش سوزی و حرارت، طوفان و نور آفتاب، مواد شیمیایی خورنده، و سایر عوامل آسیب رسان مقاومت بالایی دارد؛ و همین امر باعث محبوبیت ورق گالوانیزه برای استفاده در صنایع مختلف به خصوص ساختمان سازی و عمران شده است. بنابراین مشخص است که ورق گالوانیزه، ورق آهنی و فولادی است که با لایه ای از عنصر روی، پوشیده شده است. و. از ورق گالوانیزه ساخته شده است. شما میتوانید برای خرید ورق گالوانیزه و مشاهده قیمت از طریق سایت مهدفولاد اقدام کنید. شرکت آهن اینفو مرجع قیمت گذاری ورق های فولادی با داشتن مجموعه ای از تولیدکنندگان تراز اول و با کیفیت ورق گالوانیزه در کشور آماده ارائه خدمات مختلف در حوزه خرید و فروش ورق گالوانیزه با ارائه امکاناتی همچون مشاوره تخصصی رایگان و پذیرفتن انواع خدمات بر روی ورق گالوانیزه مختلف از جمله رول، شیت، فابریک و برش خورده ، عملیات های فرمینگ ،محاسبه حجم ورق گالوانیزه مشتری ، اطلاع دقیقا از قیمت ورق گالوانیزه به صورت تضمین شده، بازرسی و نظارت کیفی آماده خدمت رسانی به همراهان عزیز آهن اینفو می باشد. ورق آهنی در ایران اصولا توسط کارخانجات محدودی تولید می شود که در سایت آهن ملل قیمت ورق آهنی کارخانجاتی که بیشتر در بازار مورد استقبال قرار می گیرند، وجود دارد و روزانه قیمت های آن ها به روز می شود.

این ویژگی ورق سفید که همیشه تمیز می ماند، باعث می شود که بخش هایی که از این نوع ورقه فلزی تشکیل شده اند، به شستشو نیازی نداشته باشند. از سایر عوامل مؤثر بر قیمت شیت های گالوانیزه می توان به کیفیت محصول اشاره کرد که بسته به روش تولید و استانداردهای آن دارد. محصول روش نورد گرم در تولید ورقه های فلزی، ورق سیاه است و محصول نورد سرد، ورق روغنی است؛ ورقه های فلزی تولید شده در روش نورد گرم، ضخامت کمتری نسبت به ورق های نورد سرد دارند. ورق سیاه در کنار ورق استیل، ورق روغنی و ورق آلومینیومی، از جمله مواد اولیه برای تولید ورق پانچ هستند. روی اندود کردن سطح ورق روغنی باعث می شود ورق ها در مقابل خوردگی و زنگ زدن محافظت گردند. قیمت ورق گالوانیزه 1 میل به صورت روزانه و لحظه ای در وب سایت آهن اینفو بارگذاری می شود. با این وجود نرخ محصولات گالوانیزه به صورت روزانه و لحظه ای در وب سایت آهن اینفو بارگذاری می شود. قیمت ورق گالوانیزه 6 متری با توجه به پر فروش بودن آن به صورت روزانه و لحظه ای در سایت آهن اینفو بارگذاری و ارائه می شود.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن